Chłapowo i okolica

 

Jak to w środowisku naturalnym bywa jest woda, ogień, ziemia i wiatr. Przed Tobą połączenie wszystkich żywiołów i tego, co najpiękniejsze w Polsce. Masz okazję spędzić czas w najpiękniejszej części Pomorza – w Chłapowie. We wrześniu rozpoczyna się cudowna polska jesień, świeci słońce, wiatr delikatnie chłodzi nastroje, a my korzystamy z tego co niesie natura.


Chłapowo to wieś w północnej Polsce, k. Władysławowa, w województwie pomorskim.


We Władysławowie znajduje się Ośrodek Przygotowań Olimpijskich "Cetniewo" Centralnego Ośrodka Sportu. Ośrodek dysponuje kortami tenisowymi o nawierzchni ziemnej oraz kortem na hali, boiskami sportowymi, pływalnią, posiada wypożyczalnię sprzętu sportowego. 30 maja 2012 roku we Władysławowie na ulicy Żwirowej został otwarty jedyny w Polsce "Ocean Park". Największą atrakcją Ocean Parku jest 34 metrowy Płetwal Błękitny, oraz dziesiątki innych ssaków morskich i oceanicznych oraz ryb, takich jak: Kaszalot, Rekin Wielorybi, Żarłacz Biały, Kałamarnica olbrzymia i inne. Wszystkie eksponaty są naturalnych rozmiarów.


Wczasy we Władysławowie to przede wszystkim piękne, wyjątkowo szerokie plaże z jasnym, kwarcowym piaskiem. Położenie u nasady helskiego półwyspu pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zatoką Pucką jest bardzo dogodne dla wczasowiczów  ze względu na specyficzny mikroklimat. Wczasowicze mogą wybrać się na spacer do portu i przejść deptakiem znajdującym się wzdłuż portowego falochronu. Z portu wypływają statki wycieczkowe, każdy z nich oferuje inne atrakcje, jednak najbardziej romantyczny zawsze  jest ostatni rejs. Goście przy lampce szampana podziwiają zachodzące słońce.


Równie interesujący jest wjazd na platformę widokową usytuowaną 63 m.n.p.m. w wieży przy Domu Rybaka. Ze szczytu budynku rozciąga się widok na przylądek Rozewie, port, władysławowskie plaże i półwysep helski. Dom Rybaka jest charakterystycznym budynkiem miasta. Wybudowany jako hotel dla rybaków, obecnie mieści Urząd Miasta, biblioteką, bank, Zrzeszenie Rybaków oraz Muzeum Motyli.


Wczasy we Władysławowie to również możliwość  zaplanowania ciekawych jednodniowych wycieczek. Niezapomniane wrażenie pozostawia podróż pociągiem na Hel. Urokliwe, małe stacyjki, jednoczesny widok morza i zatoki, zapach sosnowych lasów na długo pozostaje w pamięci. W samym Helu znajduje się jedyne w Polsce fokarium. Dwa razy dziennie opiekunowie karmią zwierzęta które wtedy można podziwiać w pełnej okazałości.


Władysławowo jest też doskonałym punktem wypadowym do Trójmiasta. Innego dnia warto zwiedzić Jastrzębią Górę i latarnię morską w Rozewiu z jej kamienistą plażą i wspaniałym klifem.

 

2 3
5 6 7
9 10 11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OŚRODEK „ZIBI”

 

Obiekt mieści się blisko pięknego zbocza klifowego o wybitnych walorach krajobrazowych, oraz Ośrodka Przygotowań Olimpijskich "CETNIEWO".

 

Do dyspozycji Adapciakowiczów są:

 

  • Pokoje 2, 3, 4 i więcej osobowe z łazienkami.
  • Świetlica.
  • Stołówka.
  • Parking.
  • Plac do zabaw zespołowych.
  • Możliwość urządzenia dyskotek.

 

Dodatkowo nasz Adapciak dostał zezwolenie na brak ciszy nocnej, a także mamy do dyspozycji dwie ogromne sale na atrakcje!

 

2 3
5 6 7

 

Szczegółowe informacje o obiekcie


Pokoje
Ogółem miejsc noclegowych: 95
2-osobowe
3-osobowe
4-osobowe
5-osobowe
dla niepalących
z balkonem (część)


Wyposażenie
TV (część + obiekt)
telefon (w obiekcie)
WC
natrysk
umywalka
lodówka (w obiekcie)


Pozostałe
parking
150 m
plac zabaw
grill
ognisko
sala konferencyjna
sala bankietowaOdległości
8 minut
do morza
3,5 km
do zatoki
3 km
do przystani
500 m
do opieki medycznej
10 m
do sklepu spożywczego
1 km
do poczty
1 km
do bankomatu


Komunikacja
150 m
przystanek PKS/BUS
1 km
dworzec PKP
1 km
TAXI
55 km
lotnisko Gdańsk
2 km
stacja paliw


Gastronomia
stółówka/jadalnia
200 m
restauracja
100 m
drink-bar
50 m
kawiarnia


Rozrywka i rekreacja
200 m
dyskoteka
200 m
night-club
200 m
sauna
200 m
solarium
750 m
jacuzzi
750 m basen kryty
750 m aquapark
750 m siłownia
750 m kręgielnia
750 m kort tenisowy
200 m
bilard
500 m
jazda konna
boisko do siatkówki
boisko do koszykówki

 

Copyright © NZS UE w Katowicach 2017