Głuchołazy

Wyjazd Studencki do Głuchołazów

Głuchołazy 


Głuchołazy jest o miasto w Polsce położone w województwie opolskim, wśród najdalej na wschód wysuniętego pasma Sudetów. W Głuchołazach znajduje się kompleks turystyczny "Sudety"- ośrodek Banderoza. 


Położenie

Miasto jest położone w południowo-zachodniej Polsce, w województwie opolskim, około 3 km od granicy z Czechami, na pograniczu Gór Opawskich, Przedgórza Paczkowskiego i Płaskowyżu Głubczyckiego. Na południu miasta znajdują się dwa rezerwaty przyrody: Nad Białka i Las Bukowy. Około 3 km na południowy zachód od centrum Głuchołaz znajduje się Parkowa Góra. Przez granice administracyjne miasta przepływa rzeka Biała Głuchołaska. Głuchołazy położone są na wysokości 288 m n.p.m. Najwyżej położony punkt w mieście znajduje się na wysokości 495 m n.p.m. (najwyżej w województwie opolskim)

Atrakcje

·           Tężnia solankowa

·           Park Zdrojowy

·           Kościół św. Wawrzynca

·           Złote Ścieżki Głuchołazy- Górskie Trasy Rowerowe Singletrack

·           Upper Gate Towe

·           Wieża Bramy Górnej

·           Zamkowa Góra

·           Park Krajobrazowy Góry Opawskie


Góry

żółtySzlak żółty długości ok.8 km zwany  „Szlakiem Złotych Górników” jest najciekawszym  szlakiem w okolicach  Głuchołaz. Prowadzi on do  miejsc dawnego górnictwa złota oraz na szczyt Przedniej Kopy (495 m. n.p.m.). Pozwala zapoznać się również z zabytkami dawnego uzdrowiska. Wyruszając z placu z "Amorkiem" szlak przechodzi pod wiaduktem kolejowym na promenadę spacerową biegnącą wzdłuż brzegu Białej Głuchołaskiej

Głuchołazy   Dolna Promenada ze źródełkiem Żegnalce i sztolnią Cygańską
Głuchołazy niebieski i żółtyniebieskiSzlak niebieski długości 8 km ma charakter szlaku spacerowego. Czas przejścia wynosi od 2 do 2,5 godz. Z placyku pod "Amorkiem" idziemy w górę razem ze szlakiem czerwonym aż do trzeciej kapliczki Drogi Krzyżowej, gdzie szlak niebieski skręca w lewo podążając dalej Drogą Krzyżową.

czerwony
Szlak czerwony, najdłuższy, umożliwia poznanie najważniejszych atrakcji Gór Opawskich. W obrębie Góry Parkowej ma on długość ok. 7 km. Z placyku "pod Amorkiem" wiedzie on prosto na szczyt Przedniej Kopy 495 m. n.p.m. gdzie  czerwone znaki prowadzą dalej malowniczą przecinką leśną obok szczytu Średniej Kopy ( 543 m. n.p.m. ) do przełęczy 505 ,gdzie szlak czerwony krzyżuje się ze szlakiem niebieskim , po czym skręca w prawo na drogę  do Podlesia , najwyżej i najładniej położonej wsi w Górach Opawskich

Ośrodek "Banderoza"


Ośrodek „Banderoza” od wielu lat organizuje różnorodne formy wypoczynku dla dzieci i młodzieży z całej Polski. W tym czasie współpracowaliśmy z parafiami, szkołami, klubami sportowymi, uczelniami wyższymi oraz Związkiem Harcerstwa Polskiego i wieloma innymi organizacjami, które rok rocznie przywożą do Nas swoich podopiecznych. Doświadczenie, które przez ten czas zyskaliśmy pozwoliło nam przygotować ciekawą propozycję spędzenia czasu wolnego w miłej i bezpiecznej atmosferze.

 

Dysponujemy 4 pawilonami i pensjonatem, w których znajduje się 470 miejsc noclegowych + 120 miejsc na polu namiotowym. Każdy pawilon posiada własną salą wielofunkcyjną (stół do tenisa stołowego, telewizor LCD, tablica, krzesła). Ważnym elementem jest nasza ogromna Hala Sportowa o powierzchni 1800m2, idealna do prowadzenia treningów oraz zajęć sportowych. Na miejscu znajduje się także hala pneumatyczna (balon), która latem zamienia się w orlik, siłownia zewnętrzna oraz wewnętrzna, sauna, jaskinia solna z doskonałym morskim klimatem. Dodatkowo dostępne są sale treningowe oraz sala podświetlana. Dla urozmaicenia aktywnego wypoczynku w naszej wypożyczalni czeka dla Państwa 50 par nart biegowych, a w okolicy kilka blisko położonych stoków narciarskich.


Ośrodek oferuje: 

·        Zakwaterowanie w pokojach 2,3,4 osobowych z łazienkami

·        Wyżywienie: 3x POSIŁKI DZIENNIE- bez ograniczeń- śniadania i kolacja w formie szwedzkiego stołu

·        Gra w Pintballa

·        Halę Sportową 1800 m2.

·        Halę Pneumatyczną (BALON)

·        Boisko Trawiaste

·        Boisko do Beach Soccera

·        Boiska Wielofunkcyjne

·        Siłownię Zewnętrzną

·        Jaskinię Solną.

·        Mini ZOO.

·        Płukanie Złota.

·        Wypożyczalnie ROWERÓW GÓRSKICH

·        WYPOŻYCZALNIE GIER PLENEROWYCH

·        Saunę, Siłownię.

·        Tenis Stołowy, Sprzęt Sportowy.

·        Boiska do piłki nożnej, w pobliżu z sztuczną murawą, plażowe do siatkówki, halowe do siatkówki, do koszykówki, boiska treningowe, 6 koszy wolnostojących.

·        Tereny Rekreacyjne, Ścieżki Zdrowia, Amfiteatr.

·        Profesjonalne kręgi Ogniskowe.

·        Basen Odkryty, Rzeczkę Starynkę, Las.

·        Sale Wielofunkcyjne, Dyskotekę, Karaoke.

·        Kawiarenkę Internetową.

·        Kawiarenkę i Sklepik

Nasz Adapciak dostał zezwolenie na brak ciszy nocnej.

Mamy do dyspozycji cały ośrodek z dwiema ogromnymi salami i placem tylko dla siebie!